EklentilerWordPress

WordPress Siteye (Özel) CSS Nasıl Eklenir?

WordPress'e En Kolay Özel CSS Ekleme Yolları

Bir WordPress web sitesine özel CSS ekleme konusunda desteğe ihtiyacınız mı var? Bazen hepimizin web sitemizin bazı alanlarını değiştirmek özel CSS eklememiz gerektiğini fark ederiz. WordPress sitede web tasarım yapmaya yeni başlayanlar için özel CSS eklemek bir zor gibi gözükebilir.

Bu makalemde, sizlere en kolay şekilde özel CSS nasıl eklenir? ile ilgili ihtiyacınız olacak tüm bilgi ve ipuçlarını kapsamlı bir şekilde gelin birlikte inceleyelim.

WordPress sitenize özel CSS eklemenin en kolay 2 yolu vardır.

WordPress Özel CSS Ekleme 

1.Yol: WP Tema Özelleştirici İle Özel CSS Eklenir

WP Siteye En Kolay CSS Ekleme

WordPress hazır içerik yönetim panelinizden görünüm/özelleştir/ yada temalar/özelleştir şeklinde seçerek çıkan ekranda gördüğünüz EK CSS butonu ile web sitenize kolayca CSS kodları ekleyebilirsiniz.

WordPress sitenize eklediğiniz kodlardan memnun kalana kadar özel CSS kodu eklemeye devam edebilirsiniz. CSS kod ekleme işlemini bitirdiğinizde üst kısımdaki ‘Kaydet ve Yayınla’ butonuna tıklayarak kullanmaya başlayabilirsiniz. 

2.Yol: WordPress CSS Eklentisi Kurarak Eklenir

Eklenti İle Kolayca Özel CSS EklemeÖzel CSS eklemede ikinci yol ise WordPress CSS eklentileri ile eklemektir. Bunun için popüler ve sıkça kullanılan wp eklentileri ise aşağıdakilerdir. 

  • Simple Custom CSS
  • WP Add Custom CSS
  • SiteOrigin CSS

Bu bahsettiğim 3 eklentiden birini kurarak Wordpress sitenize özel CSS kodları ekleyebilirsiniz. 

SONUÇ:

Birinci CSS ekleme yolu ile eklenti ile CSS ekleme arasındaki en önemli fark için şunu söyleyebilirim. 1.yoldan eklediğiniz CSS kodları yeni bir tema kurduğunuzda kullanılamaz. 2.yol olan eklenti ile CSS eklediğinizde ise her tema da kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bu makalemdeki bilgiler umarım sizlere faydalı olur. Benzer eklentiler yada mustafabarak.com da olmasını istediğiniz konuları yorum kısmına paylaşırsanız, sizler için o konu üstündeki tüm sorunları çözecek yeni makaleler paylaşmak isterim.

Mustafa BARAK

RİVALDE | bütünleşik dijital reklam ajansı kurucusu. SEO, E-ticaret, Web tasarım,WordPress ve Google Adwords Uzmanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu